Poznaj bezpieczny internet!

Sieciaki.pl – nowatorskie rozwiązanie edukacyjne dla młodych internautów

Przedstawiamy Państwu serwis internetowy dla dzieci poświęcony edukacji w zakresie bezpieczeństwa w internecie – Sieciaki.pl.

Sieciaki.pl to serwis edukacyjny, skierowany do dzieci w wieku 9-11 lat. Głównym celem projektu jest edukacja najmłodszych internautów na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Sieciaki.pl zawierają kompendium wiedzy o tym, jak należy korzystać z internetu, by unikać sytuacji niebezpiecznych, a także jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia online. W serwisie znajduje się szereg materiałów multimedialnych (filmy, teledyski, audycje radiowe), które dzięki atrakcyjnej formule zachęcają użytkowników do zdobywania wiedzy o bezpieczeństwie w sieci.

Głównym elementem serwisu jest składający się z 15 modułów kurs e-learningowy. Każdy moduł porusza inny temat dotyczący bezpieczeństwa dzieci online: kwestie prywatności, cyberprzemocy, niebezpiecznych treści, hejtu, zakupów online czy nadużywania internetu.

Serwis zawiera również stale aktualizowany katalog bezpiecznych serwisów internetowych dla dzieci – Katalog BeSt oraz duży wybór edukacyjnych materiałów multimedialnych.

Projekt Sieciaki.pl jest realizowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) od 2005 r. w ramach europejskiego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange. W serwisie zarejestrowało się ponad 280 tysięcy dzieci. Na fabule Sieciaków.pl oparto scenariusze zajęć edukacyjnych i kursy e-learningowe wykorzystywane w szkołach podstawowych w całej Polsce.

Pliki do pobrania

Logo
Pobierz
Sztuczna Inteligencja
Pobierz
Drużyna Sieciaków
Pobierz
Sieciuchy
Pobierz
Ajpi
Pobierz
Kompel
Pobierz
Spociak
Pobierz
Netrobi
Pobierz
Netka
Pobierz
Czyste Zło
Pobierz
Bełkot
Pobierz
Kłamacz
Pobierz
Kradziej
Pobierz
Śmieciuch
Pobierz
Copyright 2019 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizacja: cartoons.pl