Poznaj bezpieczny internet!

O projekcie

Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), w ramach programu „Dziecko w Sieci". Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet". Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.
Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl są edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.
Projekt Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie.

 

Dla nauczycieli

1. Scenariusze zajęć
W ramach szerzenia wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu powstały scenariusze zajęć edukacyjnych m.in. z wykorzystaniem kursu e-learning z serwisu www.sieciaki.pl.
Zachęcamy Państwa do przeprowadzenia zajęć w placówce, scenariusze znajdują się na platformie edukacyjnej FDDS pod adresem: link.

2. Sieciaki na wakacjach
Uzupełnieniem działań serwisu jest coroczna akcja „Sieciaki na wakacjach". To akcja zachęcająca społeczności lokalne do organizowania zajęć edukacyjnych w swojej miejscowości. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę - jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Sieciakowe zajęcia/warsztaty/pikniki odbywają się latem w miejscowościach w całej Polsce.
Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych materiałów online i przeprowadzenia zajęć. Link do materiałów: kliknij tutaj

 

Dla rodziców

1. Rozmowa z dzieckiem
Zachęcamy Państwa do rozmowy ze swoim dzieckiem na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. W celu przygotowania do takiej rozmowy, mogą Państwo zapoznać się z materiałami naszej fundacji. Więcej informacji w zakładce "przydatne linki" oraz w artykułach na naszej stronie.

2. E-learning z dzieckiem
W ramach edukacji dziecka z zakresu bezpieczeństwa w sieci mogą Państwo wspólnie z dzieckiem przejść kurs e-learning dostępny na naszej platformie. Przechodzenie kursu może być także punktem wyjścia do rozmowy na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. Kurs dostępny jest tutaj (wcześniej należy zarejestrować konto w serwisie sieciaki.pl)

3. Zachęcanie szkoły do przeprowadzenia zajęć
W ramach projektu Sieciaki.pl udostępniamy scenariusze dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń online potrzebne do przeprowadzenia zajęć w szkołach i innych placówkach oświatowych. Podczas wakacji dodatkowo prowadzimy akcję "Sieciaki na wakacjach w Twojej miejscowości", która polega na przeprowadzeniu zajęć przez lokalnych organizatorów, w oparciu o udostępnione przez nas materiały edukacyjne. Zachęcamy Państwa do poinformowania placówki do której uczęszcza dziecko o możliwości przeprowadzenia zajęć (zarówno w roku szkolnym jak i w wakacje) oraz do sprawdzania listy placówek zgłoszonych do tegorocznej wakacyjnej akcji i włączenia się do zajęć. Lista dostępna jest tutaj.

 

Copyright 2020 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizacja: cartoons.pl