Poznaj bezpieczny internet!

B. Osés - Erik Vogler i zbrodnie Białego Króla

Kolejna książka Wydawnictwa Akapit Press ukazała się pod naszym patronatem!

Erik Vogler to perfekcjonista, uwielbia rutynę i porządek, a wszelkie odstępstwa od starannych planów przyprawiają go o gęsią skórkę. Wiadomość, że wyczekiwane ferie wielkanocne w Nowym Jorku zamienią się pobyt u babci była dla niego prawdziwym ciosem. Ale nawet w najgorszych koszmarach nie przyśniło mu się, że zostanie wciągnięty w serię morderstw, które wstrząsną całymi Niemcami! Ekscentryczny, śmiesznie bojaźliwy, a do tego niesamowicie inteligentny. Bohatera książki Beatiz Osés po prostu nie da się nie lubić. Sięgnijcie po jedną z najbardziej oryginalnych historii detektywistycznych ostatnich lat!

BAZGROŁ - konkurs literacko - plastyczny, 9. edycja

Objęliśmy patronatem kolejną edycję konkursu "BAZGROŁ". Zapraszamy do udziału duety autorskie dziecko-dziecko, dziecko dorosły, gdzie jedna osoba pisze bajkę, druga ją ilustruje.Więcej informacji możecie znaleźć TUTAJ.

D. Turlo - Od jednego do nieskończoności

Polecamy wciągającą książkę Wydawnictwa Akapit Press:

"Bela żyje w niedalekiej przyszłości, kiedy stacjonarne komputery i laptopy to już przeżytek, a nastolatkowie zamiast podręczników noszą do szkoły supernowoczesne Brainy. W dniu swoich trzynastych urodzin dziewczyna znajduje ukryty w kanapie stary pendrive. W towarzystwie Leo, najlepszego przyjaciela i matematycznego geniusza, Bela uruchamia pendrive i daje się wciągnąć w komputerową grę logiczną, do której zaprasza ich przewodnik, tajemniczy Mister X. Wkrótce okazuje się, że intrygująca łamigłówka ma drugie dno, a kolejne wskazówki niespodziewanie ujawniają rodzinną tajemnicę..."

Wirtualna redakcja

Wirtualna redakcja to interaktywna platforma, na której młodzi dziennikarze mogą zgłaszać i publikować swoje materiały dziennikarskie. Platforma jest prosta w obsłudze, a co najważniejsze, zawiera artykuły
z praktycznymi wskazówkami warsztatowymi dotyczącymi pisania tekstów.Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 8-13 lat, trwać będzie przez cały rok szkolny 2017/2018, a udział
w nim jest darmowy. Założeniem Wirtualnej Redakcji jest zaangażowanie zarówno dzieci, jak i ich rodziców
oraz nauczycieli, aby wspierali i pomagali przyszłym dziennikarzom. Każde dziecko znajdzie na pewno pomysł
na wyrażenie siebie, swoich myśli i pasji poprzez najróżniejsze formy dziennikarskie, które zebrane zostaną
w czterech tematycznych działach: Moje Sprawy; OCOCHOdzi; ARTblog oraz Zaraz Wracam.

DC Super Hero Girls: Złodziej pamięci.

Polecamy kolejny film pełnometrażowy o przygodach superbohaterek: Wonder Woman, Supergirl, Batgirl, Bumblebee, Harley Quinn, Katany i Poison Ivy.

„Przygotuj się na ekscytującą przygodę z LEGO® DC Super Hero Girls w zupełnie nowej, kipiącej akcją animowanej opowieści! Supergirl, Wonder Woman i Batgirl wpadają w niezłe tarapaty, gdy wychodzi na jaw, że kompletnie nie pamiętają całej serii niecnych uczynków, za które są odpowiedzialne. Ale do kogo mogą się zwrócić o pomoc, skoro nawet Bumblebee, Katana i inni uczniowie ze Szkoły Superbohaterów zejdą na złą ścieżkę? Dziewczyny będą potrzebowały czegoś więcej, niż nadprzyrodzonych mocy, by rozwikłać tę zagadkę i odkryć, kto - albo co - stoi za niezrozumiałymi wydarzeniami. Włóż pelerynę i odkryj potęgę superbohaterek w świecie LEGO®!"

Copyright 2019 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizacja: cartoons.pl