Poznaj bezpieczny internet!

Katalog BeSt

Katalog Bezpiecznych Stron BeSt to zestaw bezpiecznych i przyjaznych dzieciom stron.

Strony poddawane są ocenie i certyfikacji przez administratorów serwisu Sieciaki.pl. Po pozytywnej weryfikacji otrzymują Certyfikat Bezpiecznej Strony BeSt i trafiają do zasobów Katalogu. O tym, że dana witryna trafiła do Katalogu, świadczy obecność w widocznym miejscu bannera Certyfikatu Bezpiecznej Strony BeSt.

Katalog podzielono tematycznie, grupując strony pod względem ich zawartości. Znajdują się tutaj serwisy poświęcone zarówno nowościom filmowym dla dzieci, jak i grom komputerowym, edukacji czy turystyce. Liczba stron stale się powiększa, obecnie katalog liczy kilkaset pozycji.

Na bazie Katalogu działa Przeglądarka stron dla dzieci – BeSt.

Zachęcamy rodziców i opiekunów do korzystania z bezpiecznej przeglądarki BeSt, dzięki której dziecko będzie miało dostęp jedynie do stron z katalogu BeSt, tj. wyłącznie dla dzieci. Podstawową funkcją programu jest blokada wejść na strony potencjalnie niebezpieczne.

BeSt jest bezpłatną przeglądarką bezpiecznych stron internetowych dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Projekt realizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Fundację Orange w ramach programu Komisji Europejskiej „Safer Internet”. Producentem programu jest firma PlikCenter.

Program należy pobrać ze strony, zapisać na dysku twardym komputera. Następnie należy uruchomić proces instalacji, który po ok. minucie zakończy się zainstalowaniem przeglądarki stron dla dzieci BeSt na komputerze. Podczas instalacji opiekun zostanie poproszony o podanie adresu e-mail, na który zostanie wysłane hasło w przypadku jego utraty.

Nazwa programu BeSt – przeglądarka bezpiecznych stron internetowych dla dzieci
Data aktualizacji 02.08.2013
Numer wersji 4.8.0.0
Rozmiar pliku 6,3 MB
Licencja bezpłatna
Systemy operacyjne Windows 98 / Me / NT / 2000 / XP / Vista / 7
Producent PlikCenter
Standardowe hasło wyjścia best
(zalecana zmiana hasła po instalacji)
Pobierz Program Pobierz
Copyright 2018 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizacja: cartoons.pl