Poznaj bezpieczny internet!

Przydatne strony

Wszystkich nauczycieli i pedagogów zachęcamy do zapoznania się z poniżej prezentowanymi stronami. Znajdą na nich Państwo informacje dotyczące szeregu niebezpieczeństw czyhających na dzieci w internecie, ale także wiele innych cennych informacji dotyczących troski o dzieci. 

Polecane strony:

fdds.pl – oficjalna strona Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

saferinternet.pl – oficjalna strona projektu Komisji Europejskiej, realizowanego w Polsce przez konsorcjum: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa.

edukacja.fdds.pl – platforma edukacyjna dla profesjonalistów, gdzie znajdą Państwo kursy e-learningowe dla dzieci i profesjonalistów, a także materiały edukacyjne oraz aktualne informacje o szkoleniach.

domowezasadyekranowe.fdds.pl - strona kampanii „Domowe Zasady Ekranowe”, która promuje zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie stanowiły one zagrożenia dla relacji rodzinnych, rozwoju dzieci i zdrowia domowników. Żeby wykorzystywane świadomie i z umiarem były pozytywnym dodatkiem do rodzinnego życia, a nie jego centralnym punktem. Na stornie znajdują się rekomendacje Fundacji dotyczące ustalania Domowych Zasad Ekranowych.

necio.pl – serwis o bezpieczeństwie online, przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat.

dbi.pl – strona poświęcona tematyce obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Copyright 2024 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizacja: cartoons.pl