Poznaj bezpieczny internet!

Sieciaki - edukacyjne książki dla dzieci

Sieciaki, czyli Ajpi, Spociak, Netka i Kompel to dzieciaki, które świetnie znają się na internecie. Dzięki swoim super umiejętnościom potrafią sprawnie i bezpiecznie korzystać z sieci. Sztuczna Inteligencja zaprosiła ich do współpracy, by wspólnie z Netrobim walczyli z Sieciuchami, które pod wodzą Czystego Zła zagrażają bezpieczeństwu dzieci w internecie.

Dotychczas ich przygody można było śledzić na stronie Sieciaki.pl, a obecnie dostępne są także na łamach książek. Książki poza barwnymi opisami przygód czwórki dzieciaków, poruszają istotne z perspektywy obecnych czasów problemy i zagrożenia związane z korzystaniem przez dzieci z internetu, m.in. jego nadużywaniem, hejtem, czy pogonią za popularnością. Prezentują także warte naśladowania zachowania, dobre praktyki i sposoby radzenia sobie z internetowymi zagrożeniami.

Są doskonałą lekturą dla dzieci w wieku 7-12, ale także dla rodziców i opiekunów. Przeczytane wspólnie lub równolegle dają możliwość poznania wyzwań, z którymi mierzą się dzieci, a także lepszego poznania ich internetowyc zainteresowań. Książki mogą być wykorzystywane w ramach zajęć edukacyjnych w szkole - na ich podstawie powstały scenariusze lekcji.

Sieciaki Misja bezpieczny internet

Książka opowiada o złych Sieciuchach, które pod wodzą Czystego Zła chcą zawładnąć internetem i biorą na cel dzieci. Chcą je uzależnić od ekranów i przeciągnąć na swoją stronę. Sztuczna Inteligencja, powołana przez naukowców do dbania o bezpieczeństwo w sieci, prosi o pomoc grupkę uczniów z 6a, czyli Sieciaki, które pomagają jej uporać się z zagrożeniami.  

Książka dotyka problemu nadużywania internetu i urządzeń ekranowych przez dzieci oraz promuje równowagę pomiędzy czasem spędzanym on-line i off-line.   

Książka jest do zakupienia w księgarniach w całej Polsce, a na stronie  Wydawnictwa Muchomor z kodem: FDDS jest dostępna za 50% ceny.

 

Sieciaki Twarzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu

W drugiej części Sieciuchy chcą porywać dzieci do sieci i tworzyć z nich sieciuchowe trolle. Wabią je obietnicą internetowej sławy. Liczą na ich śłepą pogoń za lajkami. Sieciaki po raz kolejny muszą stawiać im czoła.  

Książka dotyka problemu bezkrytycznej chęci bycia popularnym w sieci, oglądania bezwartościowych treści oraz naśladowania głupich zachowań. Uczy przy tym jak prawidłowo się wobec nich zachować i co tak naprawdę jest ważne w postrzeganiu samego siebie.

Książka jest do zakupienia w księgarniach w całej Polsce, a na stronie Wydawnictwa Muchomor z kodem: FDDS jest dostępna za 50% ceny.

 

Łukasz Wojtasikod ponad 20 lat zajmuje się bezpieczeństwem dzieci online. Autor pierwszej polskiej kampanii na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie: „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” (2004) oraz wielu innych projektów edukacyjnych, m.in.: „Dziecko w Sieci”, „Stop Cyberprzemocy”, „Domowe Zasady Ekranowe”. Pomysłodawca projektu Sieciaki.pl. Autor książek dziecięcych. Zawodowo związany z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Prowadzi wykłady, warsztaty, lekcje z zakresu bezpiecznego i pozytywnego korzystania przez dzieci i młodzież z sieci.

 

Książki powstały w ramach projektu Sieciaki.pl, którego głównym parterem jest Fundacja Orange, przy wsparciu firmy Snowdog. Wydane zostały przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Wydawnictwo Muchomor.

Copyright 2022 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizacja: cartoons.pl