Poznaj bezpieczny internet!

Sieciaki - edukacyjne książki dla dzieci

Sieciaki, czyli Ajpi, Spociak, Netka i Kompel to dzieciaki, które świetnie znają się na internecie. Dzięki swoim super umiejętnościom potrafią sprawnie i bezpiecznie korzystać z sieci. Sztuczna Inteligencja zaprosiła ich do współpracy, by wspólnie z Netrobim walczyli z Sieciuchami, które pod wodzą Czystego Zła zagrażają bezpieczeństwu dzieci w internecie.

Dotychczas ich przygody można było śledzić na stronie Sieciaki.pl, a obecnie dostępne są także na łamach książek. Książki poza barwnymi opisami przygód czwórki dzieciaków, poruszają istotne z perspektywy obecnych czasów problemy i zagrożenia związane z korzystaniem przez dzieci z internetu, m.in. jego nadużywaniem, hejtem, czy pogonią za popularnością. Prezentują także warte naśladowania zachowania, dobre praktyki i sposoby radzenia sobie z internetowymi zagrożeniami.

Są doskonałą lekturą dla dzieci w wieku 7-12, ale także dla rodziców i opiekunów. Przeczytane wspólnie lub równolegle dają możliwość poznania wyzwań, z którymi mierzą się dzieci, a także lepszego poznania ich internetowyc zainteresowań. Książki mogą być wykorzystywane w ramach zajęć edukacyjnych w szkole - na ich podstawie powstały scenariusze lekcji.

Sieciaki. Misja bezpieczny internet

Książka opowiada o złych Sieciuchach, które pod wodzą Czystego Zła chcą zawładnąć internetem i biorą na cel dzieci. Chcą je uzależnić od ekranów i przeciągnąć na swoją stronę. Sztuczna Inteligencja, powołana przez naukowców do dbania o bezpieczeństwo w sieci, prosi o pomoc grupkę uczniów z 6a, czyli Sieciaki, które pomagają jej uporać się z zagrożeniami.  

Książka dotyka problemu nadużywania internetu i urządzeń ekranowych przez dzieci oraz promuje równowagę pomiędzy czasem spędzanym on-line i off-line.   

Książka jest do zakupienia w księgarniach w całej Polsce, a na stronie  Wydawnictwa Muchomor z kodem: FDDS jest dostępna za 50% ceny.

 

Sieciaki. Twarzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu

W drugiej części Sieciuchy chcą porywać dzieci do sieci i tworzyć z nich sieciuchowe trolle. Wabią je obietnicą internetowej sławy. Liczą na ich śłepą pogoń za lajkami. Sieciaki po raz kolejny muszą stawiać im czoła.  

Książka dotyka problemu bezkrytycznej chęci bycia popularnym w sieci, oglądania bezwartościowych treści oraz naśladowania głupich zachowań. Uczy przy tym jak prawidłowo się wobec nich zachować i co tak naprawdę jest ważne w postrzeganiu samego siebie.

Książka jest do zakupienia w księgarniach w całej Polsce, a na stronie Wydawnictwa Muchomor z kodem: FDDS jest dostępna za 50% ceny.

 

Sieciaki. Jest nas więcej.

W książce drużyna Sieciaków walczy z internetowym hejtem. Na ich drodze staje Czyste Zło i cała armia sieciuchowych trolli. Czy stworzona przez naszych bohaterów aplikacja Hejtstoper zadziała? Czy uda się im przekonać do sprzeciwu wobec hejtu swoich rówieśników? Czy nie dadzą się sprowokować złośliwemu Bełkotowi? To wszystko w rękach dzielnych Sieciaków!

„Sieciaki. Jest nas więcej” to trzecia pozycja z serii, która skupia się na problemie hejtu. Zachęca dzieci do szacunku oraz sprzeciwu wobec przemocy online.

Książka jest do zakupienia w księgarniach w całej Polsce, a na stronie Wydawnictwa Muchomor z
kodem FDDS jest dostępna za 50% ceny.

 

Łukasz Wojtasikod ponad 20 lat zajmuje się bezpieczeństwem dzieci online. Autor pierwszej polskiej kampanii na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie: „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” (2004) oraz wielu innych projektów edukacyjnych, m.in.: „Dziecko w Sieci”, „Stop Cyberprzemocy”, „Domowe Zasady Ekranowe”. Pomysłodawca projektu Sieciaki.pl. Autor książek dziecięcych. Zawodowo związany z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Prowadzi wykłady, warsztaty, lekcje z zakresu bezpiecznego i pozytywnego korzystania przez dzieci i młodzież z sieci.

 

Książki powstały w ramach projektu Sieciaki.pl, którego głównym parterem jest Fundacja Orange, przy wsparciu firmy Snowdog. Wydane zostały przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Wydawnictwo Muchomor.

Copyright 2024 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizacja: cartoons.pl