Poznaj bezpieczny internet!

Sieciaki to dzieciaki, które świetnie znają się na internecie. Dzięki swoim super umiejętnościom potrafią sprawnie i bezpiecznie korzystać z sieci. Sztuczna Inteligencja zwerbowała ich do współpracy, by wspólnie z NetRobim walczyli ze wstrętnymi Sieciuchami. Ich przygody dotychczas można było śledzić na stronie Sieciaki.pl, a teraz można się z nimi zapoznać sięgając po książki.

Sieciaki. Misja bezpieczny internet

Ajpi, Kompel, Netka i Spociak spotykają się przed szkołą, spod której ruszają do Państwowej Akademii Robotycznej. Jest piękna pogoda, więc Sieciaki zamiast autobusem postanawiają pokonać drogę pieszo przez park. Na mijanych ławkach widzą sporo uczniów ze swojej szkoły. Nie ma w tym nic dziwnego, bo niedługo wakacje, ale coś w tym obrazku im się nie zgadza, uczniów jest dużo więcej niż zwykle i do tego wszyscy w bezruchu wlepiają wzrok w telefony...  

Czy Netka, Ajpi, Spociak i Kompel zdołają oderwać od smartfonów swoich rówieśników opętanych tajemniczą grą? Kim są Sieciuchi i czy maczały w tym swoje palce? Warto sięgnąć po książkę i przekonać się!

Książka jest do zakupienia w księgarniach w całej Polsce, a na stronie  Wydawnictwa Muchomor z kodem: FDDS jest dostępna za 50% ceny.

 

Sieciaki. Twarzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu

Drużyna Sieciaków zostaje zaproszona do studia TV by opowiedzieć o swoich ostatnich przygodach i walce z zagrożeniami, które wywołują Sieciuchy. Podczas wizyty dowiadują się o wydarzeniu, które w najbliższą sobotę ma odbyć się na stadionie miejskim - Wielkiej Gali Fejmu. Są zaskoczeni, bo wydarzenie budzi niezwykły zachwyt ich rówieśników, wszyscy chcą być popularni!

Kto jest gościem wydarzenia, co się dalej zadzieje? Czy to kolejna sprawka złych Sieciuchów? Warto sięgnąć po drugą część i sprawdzić!

Książka jest do zakupienia w księgarniach w całej Polsce, a na stronie Wydawnictwa Muchomor z kodem: FDDS jest dostępna za 50% ceny.

 

Sieciaki. Jest nas więcej.

Z Państwowej Akademii Robotycznej znika ważny komputer, a wraz z nim uwięzione w nim Sieciuchy
i Czyste Zło. Drużyna Sieciaków próbuje odzyskać sprzęt i zapobiec katastrofie. Niestety przybywają
za późno... Sieciuchy wydostają się, a internet zalewa fala HEJTU! Dzieci obrzucają się wyzwiskami,
piszą nienawistne komentarze. Plan skłócenia wszystkich ze wszystkimi wydaje się być już bliski
realizacji.

Na szczęście Netka, Ajpi, Spociak i Kompel nie mają zamiaru się poddać. Są gotowi do działania. Przed
nimi jednak przeprawa przez krainę Minecrafta, spotkanie z Bełkotem i... sterta pomarańczowych
sznurówek. Czy uda im się zatrzymać hejt i czy portal do Netheru w tym jakoś pomoże? Warto
sięgnąć po książkę i sprawdzić jak potoczą się dalsze losy dzielnych dzieciaków.

Książka jest do zakupienia w księgarniach w całej Polsce, a na stronie Wydawnictwa Muchomor z
kodem FDDS jest dostępna za 50% ceny.

Łukasz Wojtasik - od ponad 20 lat zajmuje się bezpieczeństwem dzieci online. Autor pierwszej polskiej kampanii na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie: „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” (2004) oraz wielu innych projektów edukacyjnych, m.in.: „Dziecko w Sieci”, „Stop Cyberprzemocy”, „Domowe Zasady Ekranowe”. Pomysłodawca projektu Sieciaki.pl. Autor książek dziecięcych. Zawodowo związany z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Prowadzi wykłady, warsztaty, lekcje z zakresu bezpiecznego i pozytywnego korzystania przez dzieci i młodzież z sieci.

Copyright 2024 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizacja: cartoons.pl