Poznaj bezpieczny internet!

O projekcie

Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), w ramach programu „Dziecko w Sieci”. Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet”. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.

Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl są edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.

Projekt Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie.

W ramach szerzenia wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu powstały scenariusze zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem kursu e-learning z serwisu www.sieciaki.pl. Scenariusze znajdują się na platformie edukacyjnej FDDS (link).

Uzupełnieniem działań serwisu jest coroczna akcja „Sieciaki na wakacjach”. To akcja zachęcająca społeczności lokalne do organizowania zajęć edukacyjnych w swojej miejscowości.  Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę – jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Sieciakowe zajęcia/warsztaty/pikniki odbywają się latem w miejscowościach w całej Polsce.

Copyright 2019 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizacja: cartoons.pl